Požiarnik Sam

Požiarnik Sam

S08E21 - Vianočné svetlá

19.3. 10:00
Rik
10 minutes

Blížia sa Vianoce a v Pontypandy bude súťaž o najlepšie vianočné osvetlenie. Sarah a James sú si istí, že Wholefish Café vyhrá, ale Norman si je istý, že cenu získa obchod jeho mamy. Čoskoro Dilys a Bronwyn prinútia Mikea Flooda pobehovať tam a späť medzi dvoma obchodmi, zatiaľ čo ich svetelné displeje sú stále viac a viac navrchu. Späť na stanici sa Elvis zo všetkých síl snaží naučiť Radara, aby odovzdal trofej „víťazovi“, ale Radar sa trofeje tak ľahko nezbaví. Medzitým sú svetelné displeje takmer pripravené, ale Mike ešte musí vložiť správne poistky pre obrovské množstvo svetiel, ktoré má zapojené. Žiaľ, ani jedna rodina si neuvedomuje, že svetlá nie sú pripravené na zapnutie. Keď rivalita dosiahne svoj vrchol, Jones a Price zapnú svoje svetlá – obe spôsobia požiar. Požiarnik Sam a tím sa teda musia starať o dva požiare...

More information

Episodes

Available in 5 days
S08E01

Miliontí zákazník

29.3. 14:50, Rik, 10 minutes

Miliontí zákazník

Keď Sarah a James zistia, že kaviareň Wholefish bude mať svojho miliónteho zákazníka, presvedčia Bronwyn, že by sa mala konať veľká oslava pri príležitosti tejto udalosti. Ale keď sa rozhodnú nechať Normana Pricea vyskočiť z veľkého dreveného koláča, uväzní sa vnútri. Veci sa ešte zhoršia, keď v kuchyni začne horieť a obrovský koláč sa nezmestí cez dvere! Našťastie Sam a Penny absolvovali výcvik od Boycea a Steela, ako vykonávať nezvyčajné záchrany.

Not available
S08E02

Jupiter na voľnej nohe

21.3. 10:00, Rik, 10 minutes

Jupiter na voľnej nohe

Keď Pontypandy Pioneers idú na hasičskú stanicu, aby dokončili svoj odznak požiarnej bezpečnosti, Norman chce Derekovi dokázať, že vie riadiť hasičské auto. Elvis medzitým pripravil koláč pre všetkých k čaju, ale je si istý, že Norman sa ho pokúsi zjesť, a tak sa ho rozhodol skryť. Keď Norman naštartuje Jupiter a omylom ho prevezie cez Pontypandy, Sam sa vrhne na záchranu – ale koláč sa postrieka! Všetci Pionieri dostávajú svoje odznaky požiarnej bezpečnosti, okrem Normana, ktorý musí zostať pozadu a svoj kuchársky odznak si vyslúžiť tým, že pomôže Elvisovi upiecť nový koláč – ale Elvis sa konečne dostane k jednému z priekopníkov!

Not available
S08E03

Veľká zima

21.3. 14:50, Rik, 10 minutes

Veľká zima

Keď v Pontypandy príde veľká zima, Norman a Mandy sa rozhodnú vyrobiť snehuliaka. Norman však pri obliekaní snehuliaka zašpiní svoju mamu najlepšiu šatku, a tak sa ju rozhodne vyprať. Keď ho zavesí na linku, aby vysušil, zamrzne tuhý ako doska, a tak sa Norman rozhodne vložiť ho do rúry, aby ho rozmrazil a vysušil. Netrvalo dlho a uvidíme dym... Na hasičskej stanici sneh vyradil energiu a tím sa snaží zohriať. Zistili sme, že Sam by mohol byť dobrý v hasení požiarov, ale nie je dobrý v ich zapaľovaní. Nakoniec dostanú napájanie späť. Práve včas na tiesňové volanie od Normana Pricea. Sam uhasí oheň, no šatka je zničená. Vyzerá to, že Norman má povinnosť odhŕňať sneh, aby to jeho mama vynahradila!

Not available
S08E04

Zaseknutý Jupiter

21.3. 20:10, Rik, 10 minutes

Zaseknutý Jupiter

Keď si strážnik Steele zraní chrbát, je zničený, že si musí vziať deň voľna, najmä keď je to hlavný hasič Boyce, ktorý ho musí nahradiť. Keď sa Boyce rozhodne ukázať Elvisovi niečo o tom, že je hasičom, Jupiterovu plošinu uviazne pod mostom. Medzitým sa Norman a Sarah pustili do Extreme Kitingu a keď Sarah uviazne na strome, Jupiter nemôže prísť na pomoc! Našťastie je Sam po ruke, aby zachránil Sarah... ale čo Jupiter? Steele vidí, čo sa stalo, a keď Boyce nemôže dostať Jupitera von, Steele spustí pneumatiky a Jupiter sa jednoducho vyvalí von – Steele to určite ešte nemá za sebou!

Not available
S08E05

Elvisov koncert

22.3. 10:00, Rik, 10 minutes

Elvisov koncert

Pontypandy organizuje charitatívny koncert a hviezdou má byť Elvis. Mike a Elvis nesú obrovskú drevenú gitaru, ale nevidia útes a Mike nakoniec spadne a prichytí sa.

Not available
S08E06

Mendy na mori

22.3. 14:50, Rik, 10 minutes

Mendy na mori

Mandy chce byť jachtárkou po celom svete. Charlie učil Mandy plachtiť a je čas na jej prvú samostatnú plavbu. Všetci sa zhromažďujú, keď sa sama vydáva okolo zálivu. Penny medzitým začala trénovať Elvisa, ako veci opraviť. Nanešťastie, Elvis je stále nervózny a všetko pokazí, takže ho Penny poverí jednoduchou úlohou utiahnuť skrutky na Neptúne. Keď sa Mandyin sťažeň zlomí, Neptún sa snaží zachrániť. Nanešťastie Elvis nedotiahol skrutky motora a motor spadol do mora, takže Penny a Elvis zostali bezmocne unášaní. Sam priletí so skrutkami a Elvisovi sa podarí zostať pokojný a tentoraz správne zapnúť motor. Našťastie Mandy teraz nepotrebuje zachraňovať – Elvis nebol jediný, kto sa pod tlakom udržal v pohode – keďže Mandy improvizovala nový stožiar z nejakého naplaveného dreva.

Not available
S08E07

Záchrana morčaťa

22.3. 20:10, Rik, 10 minutes

Záchrana morčaťa

Keď Sarah a James dostanú od svojho strýka, hasiča Sama, nové morča, netrvá dlho, kým unikne. Našťastie je Elvis po ruke spolu s termovíznou kamerou a krabicou vybavenia hasičskej stanice, aby im pomohol nájsť to. Ale medzitým sa morčaťu podarilo prehrýzť nejaké elektrické káble a založiť oheň v Wholefish Café. Sam a Penny čoskoro uhasia oheň a Elvis sa Steelovi prizná, že použil všetko vybavenie na nájdenie morčiatka. Steele je zdesený, existuje len jeden spôsob, ako nájsť morča – vylákať ho slnečnicovými semienkami. Ukazuje sa, že Steele má slabú stránku pre morčatá, najmä toto, pretože Sarah a James ho pomenovali Norris.

Not available
S08E08

Ľadový medveď

23.3. 10:00, Rik, 10 minutes

Ľadový medveď

V Pontypandy sneží a miestne noviny vyhlasujú súťaž o najlepšiu fotografiu Pontypandy na snehu. Sarah je odhodlaná vyhrať a vyráža s Jamesom a jeho kamerou. Keď v snehu nájdu obrovské stopy, Sarah si myslí, že v oblasti musí byť ľadový medveď a prisahá, že ho odfotí. Medzitým na hasičskú stanicu dorazil Saturn – letecká, diaľkovo ovládaná termovízna kamera. Posádka to skúša hraním na schovávačku. Späť na fotografickú expedíciu sa Sarah a James ukrývajú v jaskyni. Zrazu počujú, čo si myslia, že sú zvuky približujúceho sa ľadového medveďa, ale s úľavou zistia, že je to Moose a na nohách má veľké snežnice – to je to, čo robí stopy „ľadového medveďa“! Bohužiaľ, ich hlasný smiech spôsobí lavínu, ktorá zablokuje vchod do jaskyne. Späť v kaviarni znepokojená Bronwyn a Charlie zavolajú požiarnikovi Samovi, pretože Sarah a James sa nevrátili. Sam a tím používajú Saturn na nájdenie uväznených detí a Sarah a James vyhrávajú aj fotografickú súťaž – víťazným príspevkom je fotografia hasiča Sama s tvárou plnou snehu – a dosť sa podobá na ľadového medveďa!

Not available
S08E09

Požiar vodnej veže

23.3. 14:50, Rik, 10 minutes

Požiar vodnej veže

V Pontypandy je veľký deň, Gareth otvára trať a stanicu horskej železnice Pontypandy; zrenovoval starý motor, The Pontypandy Flyer, aby mohol ľudí prepravovať hore a dole z hory. Gareth naplánoval slávnostné otvorenie, ale bol tak zaneprázdnený, aby vlak vyzeral dobre, že nemá pripravenú stanicu – a tak Sarah a James prídu pomôcť ich starému otcovi. Žiaľ, po malom nešťastí so strnádkami spadne pod vodnú vežu žeravé uhlie a zapáli oheň. Späť na hasičskej stanici je Steele celkom nadšený z nového parného stroja, ale pri všetkých tých rečiach o nových nablýskaných motoroch sa Elvis obáva, že Jupiter sa bude cítiť trochu vynechaný – najmä keď jej práve poškriabal lak! Medzitým pri otvorení vlakovej stanice všetci dorazili. Keď malá Lily zbadá oheň, zavolajú hasiča Sama – no zdá sa, že veľká vodárenská veža by mohla spadnúť a rozdrviť vlak. Sam a tím prichádzajú a ťahajú vlak do bezpečia práve vo chvíli, keď sa vodná veža zrúti. Vlak je bezpečný, ale bez vody dnes nikoho na horu nevyvezie. Potom Elvis dostane nápad, že môžu použiť Jupiterovu hadicu na naplnenie vlaku – Jupiter možno nie je taký lesklý ako nový vlak, no napriek tomu dokázala zachrániť situáciu!

Not available
S08E10

Mendin výstup na štít

23.3. 20:10, Rik, 10 minutes

Mendin výstup na štít

Keď si Mandy prečíta knihu Moose Robertsa o jeho horolezeckých dobrodružstvách, rozhodne sa, že keď vyrastie, chce byť horolezcom a spraví chybu, že vylezie na Pontypandy Mountain sama.

About show

slovensky

Požiarnik Sam žije v dedinke Pontypandy. Rozpráva dobrodružné a odvážne príbehy zo života záchranárov. Ak je treba uhasiť požiar, vytiahnuť dieťa z hlbokej jamy alebo len dať dole mačku zo stromu, je tu požiarnik Sam a jeho tím.