Požiarnik Sam

Požiarnik Sam

S08E08 - Ľadový medveď

19.9. 07:40
Rik
10 minút

V Pontypandy sneží a miestne noviny vyhlasujú súťaž o najlepšiu fotografiu Pontypandy na snehu. Sarah je odhodlaná vyhrať a vyráža s Jamesom a jeho kamerou. Keď v snehu nájdu obrovské stopy, Sarah si myslí, že v oblasti musí byť ľadový medveď a prisahá, že ho odfotí. Medzitým na hasičskú stanicu dorazil Saturn – letecká, diaľkovo ovládaná termovízna kamera. Posádka to skúša hraním na schovávačku. Späť na fotografickú expedíciu sa Sarah a James ukrývajú v jaskyni. Zrazu počujú, čo si myslia, že sú zvuky približujúceho sa ľadového medveďa, ale s úľavou zistia, že je to Moose a na nohách má veľké snežnice – to je to, čo robí stopy „ľadového medveďa“! Bohužiaľ, ich hlasný smiech spôsobí lavínu, ktorá zablokuje vchod do jaskyne. Späť v kaviarni znepokojená Bronwyn a Charlie zavolajú požiarnikovi Samovi, pretože Sarah a James sa nevrátili. Sam a tím používajú Saturn na nájdenie uväznených detí a Sarah a James vyhrávajú aj fotografickú súťaž – víťazným príspevkom je fotografia hasiča Sama s tvárou plnou snehu – a dosť sa podobá na ľadového medveďa!

Viac informácií

Epizódy

Séria 8
Dostupné o 22 hodín
S08E02

Jupiter na voľnej nohe

28.9. 20:35, Rik, 10 minút

Jupiter na voľnej nohe

Keď Pontypandy Pioneers idú na hasičskú stanicu, aby dokončili svoj odznak požiarnej bezpečnosti, Norman chce Derekovi dokázať, že vie riadiť hasičské auto. Elvis medzitým pripravil koláč pre všetkých k čaju, ale je si istý, že Norman sa ho pokúsi zjesť, a tak sa ho rozhodol skryť. Keď Norman naštartuje Jupiter a omylom ho prevezie cez Pontypandy, Sam sa vrhne na záchranu – ale koláč sa postrieka! Všetci Pionieri dostávajú svoje odznaky požiarnej bezpečnosti, okrem Normana, ktorý musí zostať pozadu a svoj kuchársky odznak si vyslúžiť tým, že pomôže Elvisovi upiecť nový koláč – ale Elvis sa konečne dostane k jednému z priekopníkov!

Dostupné o 1 deň
S08E03

Veľká zima

29.9. 07:40, Rik, 10 minút

Veľká zima

Keď v Pontypandy príde veľká zima, Norman a Mandy sa rozhodnú vyrobiť snehuliaka. Norman však pri obliekaní snehuliaka zašpiní svoju mamu najlepšiu šatku, a tak sa ju rozhodne vyprať. Keď ho zavesí na linku, aby vysušil, zamrzne tuhý ako doska, a tak sa Norman rozhodne vložiť ho do rúry, aby ho rozmrazil a vysušil. Netrvalo dlho a uvidíme dym... Na hasičskej stanici sneh vyradil energiu a tím sa snaží zohriať. Zistili sme, že Sam by mohol byť dobrý v hasení požiarov, ale nie je dobrý v ich zapaľovaní. Nakoniec dostanú napájanie späť. Práve včas na tiesňové volanie od Normana Pricea. Sam uhasí oheň, no šatka je zničená. Vyzerá to, že Norman má povinnosť odhŕňať sneh, aby to jeho mama vynahradila!

Dostupné o 1 deň
S08E04

Zaseknutý Jupiter

29.9. 20:35, Rik, 10 minút

Zaseknutý Jupiter

Keď si strážnik Steele zraní chrbát, je zničený, že si musí vziať deň voľna, najmä keď je to hlavný hasič Boyce, ktorý ho musí nahradiť. Keď sa Boyce rozhodne ukázať Elvisovi niečo o tom, že je hasičom, Jupiterovu plošinu uviazne pod mostom. Medzitým sa Norman a Sarah pustili do Extreme Kitingu a keď Sarah uviazne na strome, Jupiter nemôže prísť na pomoc! Našťastie je Sam po ruke, aby zachránil Sarah... ale čo Jupiter? Steele vidí, čo sa stalo, a keď Boyce nemôže dostať Jupitera von, Steele spustí pneumatiky a Jupiter sa jednoducho vyvalí von – Steele to určite ešte nemá za sebou!

Dostupné o 2 dni
S08E05

Elvisov koncert

30.9. 07:40, Rik, 10 minút

Elvisov koncert

Pontypandy organizuje charitatívny koncert a hviezdou má byť Elvis. Mike a Elvis nesú obrovskú drevenú gitaru, ale nevidia útes a Mike nakoniec spadne a prichytí sa.

Dostupné o 2 dni
S08E06

Mendy na mori

30.9. 20:35, Rik, 10 minút

Mendy na mori

Mandy chce byť jachtárkou po celom svete. Charlie učil Mandy plachtiť a je čas na jej prvú samostatnú plavbu. Všetci sa zhromažďujú, keď sa sama vydáva okolo zálivu. Penny medzitým začala trénovať Elvisa, ako veci opraviť. Nanešťastie, Elvis je stále nervózny a všetko pokazí, takže ho Penny poverí jednoduchou úlohou utiahnuť skrutky na Neptúne. Keď sa Mandyin sťažeň zlomí, Neptún sa snaží zachrániť. Nanešťastie Elvis nedotiahol skrutky motora a motor spadol do mora, takže Penny a Elvis zostali bezmocne unášaní. Sam priletí so skrutkami a Elvisovi sa podarí zostať pokojný a tentoraz správne zapnúť motor. Našťastie Mandy teraz nepotrebuje zachraňovať – Elvis nebol jediný, kto sa pod tlakom udržal v pohode – keďže Mandy improvizovala nový stožiar z nejakého naplaveného dreva.

Není k dispozici
S08E12

Pontypandská príšera

21.9. 07:40, Rik, 10 minút

Pontypandská príšera

Keď si Sarah vypočuje legendu o príšere Pontypandyness, predstiera, že to stvorenie videla, aby podporila návštevníkov hôr vo vlaku svojho starého otca Garetha, The Pontypandy Flyer. Čoskoro je centrum horských aktivít plné ľudí, ktorí cestujú do hôr. Gareth nikdy nevidel toľko pasažierov. Ale keď Sarah predstiera, že ešte raz zbadala monštrum a príliš veľa ľudí sa nahrnulo k nedokončenému mólu, aby ho videli, mólo sa odtrhne a vpláva do stredu jazera. Hasič Sam prichádza na pomoc a všetko ide dobre, kým sa mólo nezasekne! Každý predpokladá, že je to monštrum.

Není k dispozici
S08E13

Pohroma Dilys

21.9. 20:35, Rik, 10 minút

Pohroma Dilys

Norman a Mandy sa vydajú pozrieť si svoje odznaky Pontypandy Pioneer Fishing Badges. Dilys sa rozhodne ísť tiež, nemôže sa dočkať, kedy uvidí svojho drahého malého vojaka chytiť svoju prvú rybu. Späť na hasičskej stanici sa tím pripravuje na najhoršie. Norman Price je na mori a sú stovky vecí, ktoré sa môžu pokaziť, takže operácia Nautical Norman práve prebieha. Medzitým na lodi Dilys (napriek svojim dobrým úmyslom) spôsobí množstvo katastrof, ktoré zabránia Normanovi chytiť rybu. Keď je DVAKRÁT privolaná posádka záchranárov, Steele si je istý, že vie, kto je vinníkom. Všetci sú však prekvapení, keď zistia, že toľkú zmätok na mori spôsobil Dilys a nie Norman. Norman je sklamaný, že nedostal svoj rybársky odznak, a tak Charlie sľúbi, že ho opäť vezme von tentoraz bez Dilys!

Není k dispozici
S08E14

Doba ľadova v Pontypandy

22.9. 07:40, Rik, 10 minút

Doba ľadova v Pontypandy

Je zasnežený deň a Trevor riadi autobus do Newtownu s Mooseom, Dilys, Normanom, Charliem, Jamesom a Sarah na palube. Keď sa Moose začne chváliť svojimi dňami ako kamionista na ľadovej ceste, Trevor sa cíti trochu menejcenný, a tak sa vydá dokázať, že je rovnako kompetentný ako Moose a že pozná cesty ako svoje topánky. Nanešťastie, Trevor stratí kontrolu nad autobusom a autobus sa nakoniec so škrípaním zastaví, takže pasažieri uviaznu a Moose odchádza hľadať pomoc. Späť na stanici sa Elvis zo všetkých síl snaží ukryť Woollyho a Lambikinsa pred staničným dôstojníkom Steelom ale ovce mu to neuľahčujú! Späť v autobuse si Trevor zapálil oheň, aby sa všetci zahriali, no ukázalo sa, že autobus spočinul na zamrznutom jazere. Aby toho nebolo málo, ľady začínajú praskať! Našťastie dorazí hasič Sam a tím, vytiahne autobus a dostane všetkých do bezpečia. Keď sa tím vráti na hasičskú stanicu, ukáže sa, že Steelovi vôbec neprekáža, že ovečky sú na stanici – udržiavajú jeho „zubáky“ krásne a teplé!

Není k dispozici
S08E15

Normenová hallowenská lúpež

22.9. 20:35, Rik, 10 minút

Normenová hallowenská lúpež

je Halloween. Norman Price vymyslí trikový plán, ako si pre seba vyzbierať každú sladkosť v Pontypandy. Na rozdiel od minulého roka je rozhodnutý nestratiť všetky svoje sladkosti a skončiť len s jedným mizerným pudingom. Bleurgh! Plán zahŕňa motokáru, viacero halloweenskych masiek a Dereka ako jeho komplica. Na hasičskej stanici sa Elvis snaží dostať na kĺb hojdaniu jabĺk, ale Sam (ktorý bol ako malý chlapec majster v jabĺčkovom bobe) jednoducho nemôže prísť na rad. Normanovo zúfalstvo dostať sa do poslednej sladkosti ho medzitým privedie k tomu, že na svojej motokáre išiel príliš rýchlo a náhodou vliezol na motokáry do mora. Opäť. Sam prichádza na pomoc – nemôže robiť žiadne hojdanie jabĺk, ale môže si vyskúšať Normanské skákanie! Nanešťastie, Norman stratil všetky svoje sladkosti, aj keď mu Lily dala jeden puding, aby to vynahradila. Bleurgh!

Není k dispozici
S08E16

Charliho veľký úlovok

23.9. 07:40, Rik, 10 minút

Charliho veľký úlovok

Bronwyn je rada, že Charlie konečne opravuje ich presakujúci kohútik s pomocou svojho brata Sama. Obaja bratia si pamätajú, ako ich mama vždy hovorila, ako vytvorili taký skvelý tím. Pred dokončením práce je Sam povolaný do hasičskej stanice, ale sľúbil, že sa vráti hneď, ako to bude možné. Charliemu sa podarí vyhnúť sa ďalším domácim prácam tým, že vezme deti na more, aby im pomohol s projektom morského života pre pani Chen. Na stanici sa Elvis zaplietol s novou hadicou, takže Sam Elvisa rozmotá a pomôže mu s nejakou užitočnou radou. Späť na lodi James zbadá obrovský kŕdeľ rýb, vďaka čomu je Charlie odhodlaný vysadiť najväčší úlovok, aký kedy Pontypandy videl! Bohužiaľ pri tom poškodí svoju loď a Charliemu a deťom čoskoro hrozí, že sa potopia! Sam prichádza na pomoc na Neptúne a čoskoro sú všetci bezpečne späť na suchu. Keď Sam vidí, ako veľmi by chcel Charlie vyložiť svoj úlovok, vydajú sa s Charliem opäť na more a spoločne prinesú úlovok. Tvoria skvelý tím...ale stále potrebujú opraviť deravý kohútik!

O programe

slovensky

Požiarnik Sam žije v dedinke Pontypandy. Rozpráva dobrodružné a odvážne príbehy zo života záchranárov. Ak je treba uhasiť požiar, vytiahnuť dieťa z hlbokej jamy alebo len dať dole mačku zo stromu, je tu požiarnik Sam a jeho tím.