Požiarnik Sam

Požiarnik Sam

S08E09 - Požiar vodnej veže

19.9. 20:35
Rik
10 minút

V Pontypandy je veľký deň, Gareth otvára trať a stanicu horskej železnice Pontypandy; zrenovoval starý motor, The Pontypandy Flyer, aby mohol ľudí prepravovať hore a dole z hory. Gareth naplánoval slávnostné otvorenie, ale bol tak zaneprázdnený, aby vlak vyzeral dobre, že nemá pripravenú stanicu – a tak Sarah a James prídu pomôcť ich starému otcovi. Žiaľ, po malom nešťastí so strnádkami spadne pod vodnú vežu žeravé uhlie a zapáli oheň. Späť na hasičskej stanici je Steele celkom nadšený z nového parného stroja, ale pri všetkých tých rečiach o nových nablýskaných motoroch sa Elvis obáva, že Jupiter sa bude cítiť trochu vynechaný – najmä keď jej práve poškriabal lak! Medzitým pri otvorení vlakovej stanice všetci dorazili. Keď malá Lily zbadá oheň, zavolajú hasiča Sama – no zdá sa, že veľká vodárenská veža by mohla spadnúť a rozdrviť vlak. Sam a tím prichádzajú a ťahajú vlak do bezpečia práve vo chvíli, keď sa vodná veža zrúti. Vlak je bezpečný, ale bez vody dnes nikoho na horu nevyvezie. Potom Elvis dostane nápad, že môžu použiť Jupiterovu hadicu na naplnenie vlaku – Jupiter možno nie je taký lesklý ako nový vlak, no napriek tomu dokázala zachrániť situáciu!

Viac informácií

Epizódy

Séria 8
Není k dispozici
S08E02

Jupiter na voľnej nohe

28.9. 20:35, Rik, 10 minút

Jupiter na voľnej nohe

Keď Pontypandy Pioneers idú na hasičskú stanicu, aby dokončili svoj odznak požiarnej bezpečnosti, Norman chce Derekovi dokázať, že vie riadiť hasičské auto. Elvis medzitým pripravil koláč pre všetkých k čaju, ale je si istý, že Norman sa ho pokúsi zjesť, a tak sa ho rozhodol skryť. Keď Norman naštartuje Jupiter a omylom ho prevezie cez Pontypandy, Sam sa vrhne na záchranu – ale koláč sa postrieka! Všetci Pionieri dostávajú svoje odznaky požiarnej bezpečnosti, okrem Normana, ktorý musí zostať pozadu a svoj kuchársky odznak si vyslúžiť tým, že pomôže Elvisovi upiecť nový koláč – ale Elvis sa konečne dostane k jednému z priekopníkov!

Není k dispozici
S08E03

Veľká zima

29.9. 07:40, Rik, 10 minút

Veľká zima

Keď v Pontypandy príde veľká zima, Norman a Mandy sa rozhodnú vyrobiť snehuliaka. Norman však pri obliekaní snehuliaka zašpiní svoju mamu najlepšiu šatku, a tak sa ju rozhodne vyprať. Keď ho zavesí na linku, aby vysušil, zamrzne tuhý ako doska, a tak sa Norman rozhodne vložiť ho do rúry, aby ho rozmrazil a vysušil. Netrvalo dlho a uvidíme dym... Na hasičskej stanici sneh vyradil energiu a tím sa snaží zohriať. Zistili sme, že Sam by mohol byť dobrý v hasení požiarov, ale nie je dobrý v ich zapaľovaní. Nakoniec dostanú napájanie späť. Práve včas na tiesňové volanie od Normana Pricea. Sam uhasí oheň, no šatka je zničená. Vyzerá to, že Norman má povinnosť odhŕňať sneh, aby to jeho mama vynahradila!

Dostupné o 37 minút
S08E04

Zaseknutý Jupiter

29.9. 20:35, Rik, 10 minút

Zaseknutý Jupiter

Keď si strážnik Steele zraní chrbát, je zničený, že si musí vziať deň voľna, najmä keď je to hlavný hasič Boyce, ktorý ho musí nahradiť. Keď sa Boyce rozhodne ukázať Elvisovi niečo o tom, že je hasičom, Jupiterovu plošinu uviazne pod mostom. Medzitým sa Norman a Sarah pustili do Extreme Kitingu a keď Sarah uviazne na strome, Jupiter nemôže prísť na pomoc! Našťastie je Sam po ruke, aby zachránil Sarah... ale čo Jupiter? Steele vidí, čo sa stalo, a keď Boyce nemôže dostať Jupitera von, Steele spustí pneumatiky a Jupiter sa jednoducho vyvalí von – Steele to určite ešte nemá za sebou!

Dostupné o 11 hodín
S08E05

Elvisov koncert

30.9. 07:40, Rik, 10 minút

Elvisov koncert

Pontypandy organizuje charitatívny koncert a hviezdou má byť Elvis. Mike a Elvis nesú obrovskú drevenú gitaru, ale nevidia útes a Mike nakoniec spadne a prichytí sa.

Dostupné o 1 deň
S08E06

Mendy na mori

30.9. 20:35, Rik, 10 minút

Mendy na mori

Mandy chce byť jachtárkou po celom svete. Charlie učil Mandy plachtiť a je čas na jej prvú samostatnú plavbu. Všetci sa zhromažďujú, keď sa sama vydáva okolo zálivu. Penny medzitým začala trénovať Elvisa, ako veci opraviť. Nanešťastie, Elvis je stále nervózny a všetko pokazí, takže ho Penny poverí jednoduchou úlohou utiahnuť skrutky na Neptúne. Keď sa Mandyin sťažeň zlomí, Neptún sa snaží zachrániť. Nanešťastie Elvis nedotiahol skrutky motora a motor spadol do mora, takže Penny a Elvis zostali bezmocne unášaní. Sam priletí so skrutkami a Elvisovi sa podarí zostať pokojný a tentoraz správne zapnúť motor. Našťastie Mandy teraz nepotrebuje zachraňovať – Elvis nebol jediný, kto sa pod tlakom udržal v pohode – keďže Mandy improvizovala nový stožiar z nejakého naplaveného dreva.

Není k dispozici
S08E15

Normenová hallowenská lúpež

22.9. 20:35, Rik, 10 minút

Normenová hallowenská lúpež

je Halloween. Norman Price vymyslí trikový plán, ako si pre seba vyzbierať každú sladkosť v Pontypandy. Na rozdiel od minulého roka je rozhodnutý nestratiť všetky svoje sladkosti a skončiť len s jedným mizerným pudingom. Bleurgh! Plán zahŕňa motokáru, viacero halloweenskych masiek a Dereka ako jeho komplica. Na hasičskej stanici sa Elvis snaží dostať na kĺb hojdaniu jabĺk, ale Sam (ktorý bol ako malý chlapec majster v jabĺčkovom bobe) jednoducho nemôže prísť na rad. Normanovo zúfalstvo dostať sa do poslednej sladkosti ho medzitým privedie k tomu, že na svojej motokáre išiel príliš rýchlo a náhodou vliezol na motokáry do mora. Opäť. Sam prichádza na pomoc – nemôže robiť žiadne hojdanie jabĺk, ale môže si vyskúšať Normanské skákanie! Nanešťastie, Norman stratil všetky svoje sladkosti, aj keď mu Lily dala jeden puding, aby to vynahradila. Bleurgh!

Není k dispozici
S08E16

Charliho veľký úlovok

23.9. 07:40, Rik, 10 minút

Charliho veľký úlovok

Bronwyn je rada, že Charlie konečne opravuje ich presakujúci kohútik s pomocou svojho brata Sama. Obaja bratia si pamätajú, ako ich mama vždy hovorila, ako vytvorili taký skvelý tím. Pred dokončením práce je Sam povolaný do hasičskej stanice, ale sľúbil, že sa vráti hneď, ako to bude možné. Charliemu sa podarí vyhnúť sa ďalším domácim prácam tým, že vezme deti na more, aby im pomohol s projektom morského života pre pani Chen. Na stanici sa Elvis zaplietol s novou hadicou, takže Sam Elvisa rozmotá a pomôže mu s nejakou užitočnou radou. Späť na lodi James zbadá obrovský kŕdeľ rýb, vďaka čomu je Charlie odhodlaný vysadiť najväčší úlovok, aký kedy Pontypandy videl! Bohužiaľ pri tom poškodí svoju loď a Charliemu a deťom čoskoro hrozí, že sa potopia! Sam prichádza na pomoc na Neptúne a čoskoro sú všetci bezpečne späť na suchu. Keď Sam vidí, ako veľmi by chcel Charlie vyložiť svoj úlovok, vydajú sa s Charliem opäť na more a spoločne prinesú úlovok. Tvoria skvelý tím...ale stále potrebujú opraviť deravý kohútik!

Není k dispozici
S08E17

Záchrankyňa Bessie

23.9. 20:35, Rik, 10 minút

Záchrankyňa Bessie

Pri dokončovaní bezpečnostnej prehliadky so Samom na vlakovej stanici objaví staničný dôstojník Steele. Bessie jeho staré hasičské auto, ktoré jazdí po koľajniciach. Takže keď Gareth a Sam nasadnú do The Pontypandy Flyer a vydajú sa do hôr, aby si prezreli centrum horských aktivít, Steele tu zostane, aby zrenovoval svoje vzácne staré hasičské auto. S pomocou Jamesa a Sarah ju čoskoro vráti do svojej bývalej slávy. Medzitým sa hore v centre horských aktivít privalilo niekoľko plynových kanistrov k Mooseovmu ohnisku a hrozí im výbuch! Penny a Elvis sa ponáhľajú na železničnú stanicu, aby vzali The Pontypandy Flyer do hôr a vychladili kanistre, no zistia, že vlak je už hore v Centre, takže nie je žiadny spôsob, ako sa dostať do pohotovosti! Našťastie Steele rozbehne Bessie, vybehne po dráhe na záchranu a pomôže Samovi uhasiť kanistre. Bessie zachráni situáciu a stane sa úplne novou členkou Pontypandy Fire Service.

Není k dispozici
S08E18

Snehová guľa skazy

24.9. 07:40, Rik, 10 minút

Snehová guľa skazy

Nad Pontypandy napadol sneh a Norman a Derek sledujú video svojho snoubordového hrdinu Billyho Boba Blizzarda. Inšpirovaní sa vydali vyskúšať niektoré z jeho pohybov... na žehliacej doske Normanovej mamy. Medzitým na hasičskej stanici zamrzli potrubia a všade vytekajú netesnosti. Našťastie Elvis pristúpi k úlohe zastaviť úniky, kým nepríde Mike Flood. Sam zavolá Helen Floodovej, ktorá mu sľúbi, že zaňho získa Mikea. Vonku na svahoch postavil Norman Derekovi prekážkovú dráhu pre snehuliaka v štýle slalomu. Derek je veľmi zručný na žehliacej doske, ale narazí do posledného snehuliaka, čo spôsobí, že spadne obrovská snehová guľa a začne sa kotúľať z kopca. Na úpätí kopca Mike preberá hovor od Helen a počuje dunivý zvuk... keď sa otočí, vidí, že sa k nemu valí obrovská snehová guľa! Mike, plný paniky, začne utekať, pustí telefón a spadne do diery práve vo chvíli, keď sa cez neho valí snehová guľa! Sam prichádza na pomoc a v skutočnom štýle Billyho Boba Blizzarda použije Normanov ‚snowboard‘, aby priniesol mrazivému Mikeovi deku a horúci nápoj predtým, ako dorazí Tom Thomas a Mike je letecky prepravený do bezpečia. Späť na stanici je ešte viac únikov vody, ale Elvis to má zakryté – hoci staničný dôstojník Steele nie je rád, že jeho novo naleštená prilba sa používa na zachytávanie vody!

Není k dispozici
S08E19

Kráľ hôr

24.9. 20:35, Rik, 10 minút

Kráľ hôr

Tom a Moose sú uzavretí v súperení o to, kto má lepšie schopnosti v divočine. Tom si myslí, že hi-tech gadgety sú tým správnym riešením, keď ste v horách, ale Moose sa radšej spolieha na prírodu ako sprievodcu. Dvaja rivali vedú Pontypandy Pioneers na výlet do divočiny, ktorý sa zvrtne, keď sa Tom a Moose navzájom vyzývajú, aby utekali na vysoký strom a potom uviazli! Aby ich problémy ešte nebolo málo, konár, na ktorom visia, sa láme a Tomov mobil nefunguje! Je na deťoch, aby boli vynaliezavé a získali pomoc pri používaní slnečných okuliarov, slnečného svetla a Morseovej abecedy. Sam a Penny dorazia na pohotovosť a podarí sa im zachrániť Toma a Moose tesne predtým, ako sa vetva zlomí. Všetci sa spolu vrátia domov, ale nie skôr, ako James zavesí svoju vlajku do hory. Medzitým, späť v Pontypandy, počet mimoriadnych udalostí súvisiacich s mačkami dosiahol historické maximum, čo prinútilo dôstojníka stanice Steele preskúmať nové kreatívne metódy záchrany mačiek, ktoré Elvis dobrovoľne otestuje…

O programe

slovensky

Požiarnik Sam žije v dedinke Pontypandy. Rozpráva dobrodružné a odvážne príbehy zo života záchranárov. Ak je treba uhasiť požiar, vytiahnuť dieťa z hlbokej jamy alebo len dať dole mačku zo stromu, je tu požiarnik Sam a jeho tím.